Володарська ЗОШ №1

Ваша IP адреса: 3.221.159.255
Сьогодні: 19.01.2021
20:24
Головна Вихід Карта сайта

Вхід на сайт

Календар

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відвідувачі сайту

Flag Counter

Погода

Погода
Головна » Статті » Дистанційне навчання » Дистанційне навчання

Щодо навчання в умовах карантину

Міністерство освіти і науки дало роз’яснення щодо навчання в умовах карантину.  

 Надання рекомендацій щодо тривалості уроків у режимі онлайн та їх кількості впродовж навчального дня й тижня з урахуванням віку учнів

Дистанційне навчання може бути реалізовано через дистанційну форму як окрему форму здобуття освіти або технології дистанційного навчання для забезпечення навчання за різними формами здобуття освіти, їх поєднання.

Навчальний час у разі організації здобуття освіти за дистанційною формою встановлює заклад освіти:

  • на рівні початкової освіти – не більше 50% сумарної кількості навчальних годин інваріантного та варіативного складників навчального плану за типовою освітньою програмою;
  • на рівнях базової середньої та профільної загальної середньої освіти – відповідно до навчального плану для заочної форми здобуття освіти за типовою освітньою програмою.

Порядок організації освітнього процесу за дистанційною формою здобуття освіти визначається Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466 (далі – положення).

Згідно з пунктом 2.10 положення рішення щодо використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти приймає педагогічна рада закладу освіти.

Стаття 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту” встановлює, що безперервна навчальна діяльність учнів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 35 хвилин (для першого року навчання), 40 хвилин (для 2–4-го років навчання), 45 хвилин (для 5–12-го років навчання), крім випадків, визначених законодавством.

Організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти належать до повноважень його керівника.

У разі використання комп’ютерної техніки на уроках безперервна тривалість занять безпосередньо з відеодисплейним терміналом (мається на увазі екран комп’ютера, – ред.) і проведення профілактичних заходів повинні відповідати санітарним вимогам.

Доповнення сайту НУШ:

Зокрема, у санітарних вимогах зазначено, що безперервна робота з екраном комп’ютера повинна бути не більше:

– для учнів 1-х класів – 10 хв.;

– для учнів 2-4-х класів – 15 хв.;

– для учнів 5-7-х класів – 20 хв.;

– для учнів 8-9-х класів – 25 хв.;

– для учнів 10-12-х класів – до 30 хв.

Щодо регламентації особливостей організації змішаного навчання та впровадження його нормативного визначення

Чинне Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом МОН від 25.04.2013 №466, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30.04.2013 за № 703/23235 (зі змінами), передбачає можливість використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання за різними формами (пункт 2.1, розділ ІІ).

Зокрема, технології дистанційного навчання заклад загальної середньої освіти може використовувати під час проведення занять через інтернет під час карантину (пункт 4.2, розділ IV).

Саме за поєднанням очної форми й технологій дистанційного навчання в педагогічних теорії та практиці закріпився термін “змішане навчання” (“комбіноване навчання”, “blended learning”). Таке навчання є однією з багатьох освітніх технологій і не потребує регламентації в нормативних актах.

Отже, можливе використання технологій дистанційного навчання за будь-якої форми здобуття освіти – очної (денної, вечірньої), заочної, екстернатної тощо. Законодавство вже перебачає можливість поєднувати очну, зокрема денну, форму з технологіями дистанційного навчання й реалізовувати змішане навчання.

Міністерство освіти та науки

 

Категорія: Дистанційне навчання | Додав: Hazar (12.01.2021)
Переглядів: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]