Володарська ЗОШ №1

Ваша IP адреса: 54.89.187.28
Сьогодні: 18.12.2018
20:30
Головна Вихід Карта сайта

Вхід на сайт

Календар

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відвідувачі сайту

Flag Counter

Погода

Погода
Головна » Статті » Методична робота » Методичні об'єднання

Засідання ШМО класних керівників

Згідно з планом роботи методоб’єднання класних керівників 1-11 класів 29 листопада  було проведено засідання «Громадянське виховання школярів у контексті українського виховання».  Н.А.Кропивка, заступник директора з НВР, ознайомила класних керівників з основними положеннями нової Концепції розвитку громадянської освіти в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р.№710-р.
Автори  Концепції наголошують, що метою громадянської освіти є формування і розвиток у громадян України громадянських компетентностей, спрямованих на утвердження і захист державності та демократії, здатність відстоювати свої права, відповідально ставитися до громадянських обов’язків, брати відповідальність за власне життя, життя своєї громади та суспільства. За визначенням розробників документа, завданням громадянської освіти має стати формування громадянської, національної та культурної ідентичності, сприяння плеканню української мови, збереження духовності та моральності українського народу.
Визначено ціннісні орієнтири громадянської освіти:
-Патріотичне виховання. Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді  на 2016-2020 роки визначає, що формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей і молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби українського народк за самовизначення і творення власної держави, ідеалах свободи, соборності та державності.
-Виховний процес повинен орієнтуватися на духовні цінності українського народу, загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, повага до сім’ї, до себе та до інших людей) та соціально-політичні (демократія, повага до рідної мови та культури, патріотизм, шанобливе ставлення до навколишнього середовища, повага до закону).
Проблема громадянського виховання школярів знаходиться в центрі уваги всіх педагогів, які поступово спрямовують підростаючу особистість до вибору громадянських цінностей, стимулюють її бажання самовдосконалюватись, готують її до повноцінного життя у громадянському демократичному суспільстві. 
Тема практичної частини засідання – «Методика проведення виховних заходів  з питань формування громадянської свідомості учнів».Пріорітетним  напрямком  виховної роботи залишається національно-патріотичне виховання. За словами І.Л.Папчук, педагога-організатора, у школі проведено загальношкільні заходи (вересень-листопад): «Ми – майбутня олімпійська гордість», «Ми - за мир»,  «В  серці з Україною», «Запали свічку пам’яті»; акції «Лист, малюнок солдату», «Ангел поруч».
А.І.Тімошова у 2-Б класі провела з пізнавальною метою  виховну годину «День яблук». Яблука – один із найбільш споживаних українцями  фруктів. Школярам було цікаво дізнатися про сорти яблунь, що вирощуються в Україні та в інших країнах. Звучали поезії, пісні, учні слухали аудіоказку та дивилися мультфільм. А по закінченні смакували випічкою з яблуками, приготовленою мамами, бабусями.
У 5-А класі проведена виховна година  «Повноваження» (класний керівник О.М.Турніцька).  Учитель розповіла дітям історію створення Конвенції прав дитини, про повноваження Президента України, працівників поліції, служби у справах дітей. Разом  з учнями обговорили повноваження старости класу, права громадян як споживачів. Діти навели приклади порушення їхніх прав іншими дітьми, дорослими.
Г.С. Шинкарук разом учнями 8-А класу під час години спілкування на тему «Шкідливі звички»  шукали причини, чому дітям хочеться курити, відповіді на запитання «Що куріння дає людині?» і робили висновки. Ілюстрований матеріал використовували за методом Боума.
Як підсумок можна сказати, що проведення таких заходів сприяє вихованню  учнів як громадян країни, які знають свої права,  патріотичних почуттів (гідність, повага до Батьківщини, її історії), любові до рідного краю, до себе як до  особистості, що дбає про своє здоров’я.  

 

Категорія: Методичні об'єднання | Додав: natalia (29.11.2018)
Переглядів: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]