Володарська ЗОШ №1

Ваша IP адреса: 54.163.20.57
Сьогодні: 14.11.2018
12:07
Карта сайта Контакты Главная

Вхід на сайт

Календар

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відвідувачі сайту

Flag Counter

Погода

Погода
Головна » Статті » Соціально-психологічна служба » Соціально-психологічна служба

Чому діти тікають з дому?
Це завжди несподівано і страшно. Не піддається розумному поясненню. Але завжди має причини, корені яких - у порушенні стосунків усередині родини.  
Як не дивно, всього 30% утікачів - діти з неблагополучних сімей. Решта - шукачі пригод чи жертви нерозуміння і неуваги батьків. 
Протест проти браку уваги може висловити навіть дошкільник, хоча діти до 7 років ще відчувають сильну залежність від батьків, і якщо тікають з дому, то тільки для того, щоб незабаром бути знайденими. Тим не менш, дефіцит спілкування з близькими, може штовхнути на втечу як малюка, так і підлітка.
Батьки часто забувають про потреби дитини в щоденному повноцінному спілкуванні. Відмовками служать завантаженість на роботі, влаштування особистого життя після розлучення або народження другої дитини.
Деякі не вважають за потрібне витрачати «зайвий» час на старшого нащадка, мотивуючи це тим, що він уже виріс і може про себе подбати. Але не можна забувати, що турбота - це важлива частина довірчих відносин між людьми. Дитина, не відчуває турботи, починає вважати себе непотрібним і зайвим. 
Іноді причиною втечі стають надмірні навчальні навантаження та моральний тиск. До цих пір багато хто з батьків , які не зуміли реалізувати себе в житті, нав'язують дітям власні бажання й амбіції. Ситуація, коли у дитини між шкільними заняттями і численними «розвиваючими» секціями не вистачає часу на відпочинок, призводить до спроби скинути цей вантаж і вибрати вільне життя волоцюги. 
«Важкий вік» з 11 до 15 років супроводжується сварками з батьками, протестом проти нав'язаних норм поведінки. Підліток може відправитися в біга в пошуках нових вражень і зміни обстановки. Але ж цілком в силах батьків забезпечити дитині масу нових вражень. Для цього достатньо сходити з ним у аквапарк або турпохід. Непоганий варіант відпустити його в компанії друзів під наглядом когось із дорослих.
Найгірше, якщо втеча пов’язана з постійними безпричинним покараннями - в цьому випадку дитина не прагне повернутися додому, тому що там на нього чекають ще більші неприємності. 
Демонстрація уваги та любові, довірчі відносини і турбота здатні захистити дитину від багатьох неприємних і небезпечних ситуацій.  
                                                           Соціальний педагог О.Я.Савенок

Категорія: Соціально-психологічна служба | Додав: credo2003 (02.03.2016)
Переглядів: 327 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]