Володарська ЗОШ №1

Ваша IP адреса: 3.92.74.105
Сьогодні: 30.09.2020
22:41
Головна Вихід Карта сайта

Вхід на сайт

Календар

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відвідувачі сайту

Flag Counter

Погода

Погода
Головна » Статті » Соціально-психологічна служба » Соціально-психологічна служба

Поради батькам, діти  яких мають прояви негативізму

•Правила повинні бути зрозумілі дітям.
•У дитини повинні бути не тільки обов'язки, але і права.
•Вимоги та нагадування повідомляйте спокійно, але твердо. Роздратування дорослого лише посилить негативну реакцію дитини на заборону.
•При будь-яких проблемах в поведінці дитини допомагає ведення щоденника. По-перше, спостереження допомагає дорослому як би відсторонитися, подивитися на ситуацію більш об'єктивно, знизити емоційне напруження. По-друге, зрозуміти, що саме викликає у дитини протест. Рідко буває так, щоб негативізм тривав з ранку до пізньої ночі.
•Дитині необхідно мати вибір. Надавайте йому цю можливість. Наприклад: «Ти сьогодні будеш митися під душем або приймеш ванну?»
•Не слід карати дитину тільки за те, що він говорить слово «ні». Дитина, яка не має права заперечувати, що в майбутньому не зможе відстоювати свою точку зору.
•Варто звернути увагу, чи не занадто часто у спілкуванні з дитиною звучить слово «не можна». Спробуйте скоротити кількість заборон - можливо, серед них є й непотрібні. Нехай частіше звучить слово «можна», що позначає бажані форми поведінки. Наприклад: «На шпалерах не малювати, а на папері можна».
•Кличте на допомогу почуття гумору і гру. У спілкуванні з упертим малюком буває ефективним метод від супротивного: «Ти тільки не здумай сьогодні лягти в 8 годин». Або гра в хлопчика-дівчинку-«навпаки»: «Ти все робиш навпаки, коли я попрошу тебе про що-небудь. А завтра я стану мамою-навпаки"». Не спрацюють одні прийоми - придумайте що-небудь інше. Головне, відчувати якомога більше позитивних емоцій від взаємного спілкування.
•Заохочуйте активність, пошук нового, самостійність. Ви ж не хочете, щоб ваші син чи донька виросли пасивними, залежними від інших людей, не вміють прийняти рішення?
Запасіться терпінням і не чекайте негайних результатів. Пам'ятайте тільки, що це дуже важливий період у житті дитини.
ЩО РОБИТИ?
 1. Визначте чіткі межі поведінки. Дитина повинна знати, що можна, що не можна, що буде, якщо ці межі порушити, і чому їх краще не порушувати. Важливо, щоб кожне "не можна" супроводжувалося альтернативним "можна". 
 2. Будьте послідовні. Вимоги, які ви пред'являєте дитині, повинні бути постійними і єдиними у всіх членів сім'ї. Слідкуйте за тим, щоб ці вимоги виконувалися. 
 3. Дотримуйтеся режиму дня. Маленькі діти чутливі до будь-яких змін в розпорядку життя і реагують на них протестом. Дитина повинна знати, що вранці, коли він прокинеться, поруч з ліжечком лежатиме його одяг, потім він вмиється і почистить зуби і т.д. Це породжує відчуття безпеки і впевненості, що все буде добре і далі. 
 4. Підтримуйте позитивну поведінку і ігноруйте негативне. Як дитина вивчає навколишній світ, так він вивчає і вас. Негативізм у дітей, капризи і крики можуть бути ще одним способом отримати від вас те, що йому потрібно. Якщо малюк зрозуміє, що ви виходите з себе і готові здатися, він подвоїть зусилля в досягненні бажаного. 

Категорія: Соціально-психологічна служба | Додав: natalia (19.04.2018)
Переглядів: 281 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]