Володарська ЗОШ №1

Ваша IP адреса: 34.204.183.113
Сьогодні: 20.02.2020
18:14
Головна Вихід Карта сайта

Вхід на сайт

Календар

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відвідувачі сайту

Flag Counter

Погода

Погода
Головна » Статті » Протидія булінгу » План заходів

Як вчителю не стати жертвою булінгу

Коли йдеться про булінг у шкільному середовищі, передусім на думку спадає цькування дітей однолітками. Проте жертвами булінгу нерідко стають і вчителі – вони потерпають не лише через психологічне, а й через фізичне насилля з боку учнів та їхніх батьків. Практичним психологом школи Огородник О.В. було проведено  групове консультування вчителів. Зазвичай, явище булінгу педагоги озвучують тоді, коли ситуація вже критична. На перші прояви ж – “заплющують очі”. Однак з проблемою потрібно починати працювати одразу, тоді більша вірогідність її успішного вирішення. Сподіватися ж на те, що ситуація покращиться сама собою, не варто. За спостереженням більшість випадків булінгу трапляються, коли: дитина копіює побачене вдома; є гіперопіка – школяр прагне довести, що має бути центром уваги і в школі теж; дитина сама стає жертвою насилля в сім’ї, і в школі самостверджується. 
Як бути? Психолог пояснила, що варто зважати на специфіку роботи з підлітками. Вони мають певні інтереси, якими їх можна зацікавити. Або, навпаки – можна включити підлітка в свої інтереси, які йому доступні. Ситуація, коли вчитель починає розмовляти індивідуально з кожним, є першим кроком переходу на особистості, де з’являються якісь оцінки, хтось хороший чи поганий тощо. І, як тільки це відбувається, виникає булінг. Швидше навіть – звичайний  конфлікт, коли підліток має бажання знищити вчителя.  Кожен з учнів – індивідуальність, і до них потрібно ставитися відповідно. Але, якщо ми говоримо про урок, то там усе ж психолог рекомендує працювати з групою. Світ змінюється, і сьогодні важливо вміти вирішувати щось групою, працювати з груповою динамікою, емоційним інтелектом і сприйняттям одне одного.
Відповідальність за булінг. Варто зазначити, що в січні 2019 року в Україні запрацював закон про протидію булінгу, який враховує і випадки цькування вчителів, як учасників освітнього процесу. Найжорсткіше покарання за це – 1700 гривень штрафу й 40 годин виправних робіт (у разі повторення – до 60 годин виправних робіт та до 3400 гривень штрафу). Якщо “булерам” до 16 років – санкції будуть накладати на батьків чи опікунів.


 

Категорія: План заходів | Додав: natalia (14.02.2020)
Переглядів: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]