Додаткове меню

З 16 до 24 березня триває Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Мета акції – консолідувати українське суспільство навколо читання. У шкільній бібліотеці також відбулися читання поезії Т. Г. Шевченка та Лесі Українки нашими патріотами- школяриками. Тема тижня поезії "2024 – ДІМ".

25 лютого Україна відзначає 153-ю річницю з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці, перекладачки, публіцистки та громадської діячки. Її творчість збагатила українську культуру та літературу, а неперевершений талант та сила духу й досі надихають мільйони людей.

Стояла я і слухала весну,
Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну
То знов таємно-тихо шепотіла.
Вона мені співала про любов,
Про молодощі, радощі, надії,
Вона мені переспівала знов
Те, що давно мені співали мрії.

Леся Українка.

Міжнародний день рідної мови покликаний захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Ця всесвітня подія відзначається щороку 21 лютого, а засновницею свята виступила ЮНЕСКО. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку. На жаль, 43% мов зараз перебувають під загрозою цілковитого зникнення.

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули під час мирного народного протесту у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Цьогоріч відзначаємо десяті роковини, які проходять під гаслом "Залишаємось гідними своїх героїв". У бібліотеці було організовано виставку, приурочену цій події.

30 січня згадуємо улюбленого дитячого письменника українців Всеволода Нестайка – у цей день він народився. Вдячні письменнику за його найкращу книгу – “Тореадори з Васюківки” й згадуємо цікаві цитати та життєві вислови з дитячого бестселера.

Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року у Бердичеві, а помер у віці 84 років 16 серпня 2014 року. Він був письменником, класиком сучасної української дитячої літератури, а для його творів характерне гумористичне обігравання імен та ситуацій. Він автор “Пригод Робінзона Кукурузо”, “Незнайомця з 13-ї квартири”, “Таємниць трьох невідомих”.  А найпопулярніший його твір – трилогія “Тореадори з Васюківки”.

    

29 січня в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Близько 30 юнаків після безстрашного бою потрапили в полон до більшовиків та були страчені. Всі вони - герої Крут, хоча відомі лише прізвища 19 загиблих. Поховали їх біля Аскольдової Могили. Героїзм студентів залишиться в пам'яті теперішніх  та наступних поколінь.

© 2024. ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ