Додаткове меню

Нарис «Історія школи XIX-XX ст.»
У середині 80-х років XIX ст. почала cвою діяльність Володарська двокласна церковнопарафіяльна школа з п’ятирічним курсом навчання. В цій школі навчалось до 100 учнів заможних міщан, селян, торговців та ремісників. Але переважна більшість дітей Володарки залишилась неписьменними.
За переписом 1897 року, 75 % населення в Україні було неписьменним, а в районі 80,3%.
На початок ХХ ст. царський уряд дозволив відкривати жіночі школи. Така однокласна школа була відкрита й у Володарці. В ній у двох групах навчалось до 40 дівчат. Таким чином, до 1917 року у Володарці діяло дві церковнопарафіяльні школи: чоловіча (1-5 класи) і жіноча (підготовчий та два класи). В початкових класах вивчались читання, письмо, арифметика, Закон Божий.
У дореволюційний час у Володарці вчителями працювали Швалюк Олександр Петрович, Фещенко Федір Максимович, Ліщенко Іван Петрович, який мав університетську освіту. Деякі з них за прогресивні антидержавні погляди переслідувались і звільнялись з роботи.

Історія школи ХХ-ХХІ ст.
У лютому 1971 року розпочалось будівництво нового трьохповерхового приміщення середньої школи на 640 місць. Будівництво вела ПМК - 6 "Бїлоцерківсільбуд" швидкими темпами.
До вересня 1973 року приміщення школи було готове. Саме приміщення мало 18 класних кабінетів, просторі коридори, актовий і спортивний зали. Було 8 груп продовженого дня.
Директором середньої школи був Федорченко Павло Кіндратович. Заступником - Марченко Еммануїл Тимофійович, а заступником директора з позакласної роботи - Плотнікова Альбіна Йосипівна.
З відкриттям школи сформувався професійний педагогічний колектив: Хоменко Любов Юхимівна , Півненко Валентина Василівна, Титарчук Ядвіга Гнатівна, Юзвик Марія Федорівна – вчителі математики; Моргунова Ціля Мусіївна – учитель фізики; Камінська Леоніда Антонівна, Сухоярська Лідія Карпівна. Нечай Ольга Федосіївна, Колісник Катерина Яківна, Добридник Ганна Федосіївна, Крупа Ліда Федорівна, Бреденко Євгеній Єфремович – вчителі-словесники;

© 2023. ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ