Додаткове меню

Психічне здоров`я - запорука щасливого життя і довголіття!

З метою  підвищення рівня обізнаності про психічне здоров'я, та створення умов для збереження і розвитку психічного здоров'я  учасників освітнього процесу  10 жовтня в ліцеї відзначили День психічного здоров’я.  На інформаційному стенді було розміщено матеріали «Дбаємо про психічне здоров’я». Учні 5-11 класів приєдналися до Всеукраїнського флешмобу «Руханка сили» та до Всеукраїнської практики «Моментал» - момент підтримки і турботи про ментальне здоров’я. Практичний психолог Ольга Огородник познайомила учасників тематичного дня зі способами подолання негативних емоцій.  Акція «Колекція теплих слів» не залишила байдужими учнів 4-11класів. Соціальний педагог Ольга Савенок провела з учнями 7-А класу   заняття розвитку базових навичок самодопомоги та соціально-емоційних компетенцій «Ти і світ».

Такі форми роботи допомагають сформувати в учнівському колективі мікроклімат позитиву і налаштувати на підтримку, небайдужість до стану іншої людини.

Зупинимо булінг разом!

  Одним із головних пріоритетів  у нашому ліцеї є  створення безпечного освітнього середовища, яке  є обов’язковою цінністю і одним з показників якості  життя.

З 23 вересня по 27 вересня у нашому ліцеї з метою формування безпечної, ненасильницької та відповідальної поведінки учнів, підвищення обізнаності   щодо запобігання та протидії булінгу, а також збереження психічного здоров’я  була посилена увага антибулінговій пропаганді. Тиждень розпочався з оформлення тематичного куточка : «Зупинимо булінг разом!». Учнівським активом проведена акція « Говори! Не мовчи!».  Соціально-психологічною службою  закладу проведено анкетування серед учнів 7-9 класів «Булінг в учнівському середовищі». І виявилось на сьогодні найпоширенішим видом булінгу є кібербулінг. Не залишив байдужими учнів 5-10 класів відеолекторій: перегляд та обговорення відеофільму  « Булінг. Способи самозахисту». З учнями молодших класів години спілкування« Змінюй в собі негативне ставлення до інших», « Добро починається з тебе», « Не будь жорстоким».

Наш ліцей долучився до   всеукраїнської акції, спрямованої на захист прав дитини. Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

ПЛАН ЗАХОДІВ

ДО ПРОВЕДЕННЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

У  ВОЛОДАРСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

23-27 вересня 2024 року

Питання ментального здоров'я зараз стоїть на першому місті серед профілактичної роботи соціально-психологічної служби ліцею .

 З 1 вересня до 16 вересня  практичним психологом   Ольгою Огородник та соціальним педагогом Ольгою Савенок  пройшли уроки ментального здоров’я. Учні 10-х класів вчились технікам, які допомагають  справлятись з пригніченими почуттями, ознайомились із поняттям психогігієна. З учнями 5-А і 5-Б класу було проведено тренінгові заняття «Дбаємо про ментальне здоров’я. Мій ресурс під час війни» .

В перід війни постають нові виклики для вчителів. Військові дії та кризові періоди є випробуванням для міцності та стійкості людської душі. З цієї причини важливо мати знання та навички, які допоможуть зберегти ментальне здоров'я та підтримати психічне благополуччя.
Практичним психологом ОльгоюОгородник  проведено воркшоп з учителями ліцею «Техніки першої психологічної допомоги». Навчання було засноване на матеріалах Ізраїльської Коаліції Травми.
Захід був спрямований на навчання та напрацювання нових навичок педагогами, здатністю особистості протистояти надзвичайним подіям, вмінню зберігати власне психічне благополуччя. Педагогів ліцею ознайомлено з протоколами самодопомоги та протоколами надання першої психологічної допомоги, з основними принципами взаємодії з людиною, що зазнала травматичного впливу та висвітлено явища вигоряння, втоми від співчуття,  вторинної травматизації та їх запобіганню.

      

   

© 2024. ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ