Додаткове меню

З 27 жовтня стартує осінній відпочинок учнів. На один тиждень можна забути про ранні підйоми в школу, домашні завдання та підручники. Нарешті можна гуляти, грати в цікаві ігри та проводити час з друзями! Однак небезпека може очікувати будь-де: повітряна тривога, вимкнення світла чи підозрілі особи. Щоб уникнути цих проблем ще раз нагадуємо правила безпеки на осінніх канікулах.  Проскануй QR-код, передивись відео за посиланням та запам'ятай правила.

 

Під час осінніх канікул не варто забувати про безпеку дитини.

Зібрали 5 основних правил, щоб неприємності не зіпсували відпочинок.

Правило 1. Жодних розмов з незнайомцями. Те, що говорити чи кудись йти з незнайомцями не можна, сучасні діти загалом знають добре. Однак війна внесла свої корективи: незнайомець може підійти до дитини у сховищі чи запропонувати перечекати тривогу у безпечному місці. Як діяти? Запам’ятайте, що в сховищах та в безпечних місцях краще за все звертатися до людей у формі: військових чи поліціянтів, робітників станцій метро тощо. У крайньому разі (сів телефон або немає звʼязку) можна підійти до мам з дітьми. Друге: якщо дитині менш як 9 років, краще ходити у сховище разом, адже вона може заблукати чи розгубитися. Якщо дитині більш ніж 10 років, варто провести детальну бесіду щодо безпеки, завантажити на телефон офлайн застосунок з мапою укриттів та написати на аркуші паперу від руки ПІБ, телефон батьків та найближчих родичів, потім покласти його у сумку дитини.

Правило 2. Що робити, якщо вимкнули світло? Навіть без обстрілів у мережі зараз частіше виникає екстрене навантаження, через що можна залишитися без світла на декілька годин. Дитина на канікулах проводить більше часу вдома і такий момент може застигнути її зненацька, коли вона буде сама. Як діяти? Памʼятаємо золоте правило: сірники та відкритий вогонь — не іграшка для дітей! Тому залишати дитині свічки — не найкращий варіант. Краще за все придбати світильники на батарейках чи акумуляторах, а також павербанки чи зарядну станцію. Проведіть дитині докладний інструктаж, як цим користуватися та максимально полегшіть його взаємодію з цими речами, підготувавши все заздалегідь. Робіть контрольні дзвінки кожні пів години, а якщо відчуваєте страх дитини, краще або відпроситися з роботи, або ж — звернутися до близьких родичів.

Правило 3. Підозрілі предмети на вулиці. І у мирний час брати невідомі сумки чи коробки у руки було небезпечно. У воєнний стан це взагалі може коштувати життя. У «нічийних» покупках можуть сховати бомбу, вибуховий пристрій або навіть міну. Як діяти? Детально розкажіть дитині, чому не варто брати до рук невідомі пакунки (навіть якщо хтось пропонує їх взяти) та чому у таких випадках потрібно терміново телефонувати у поліцію та батькам. Також можна показати тематичні відеоуроки для дітей від песика Патрона, а щоб закріпити знання в ігровій формі, пропонуємо взяти участь у нашому конкурсі «Мінна безпека», де ми розповідаємо про мінну безпеку та базові правила першої допомоги.

Правило 4. Правила дорожнього руху. Безпека на дорогах — одна з головних тем на уроках ОБЖ у школах. Проте, з дитиною варто говорити про це і вдома, особливо, якщо ви живете у великому місті. Як діяти? Мало розповісти дитині базові правила ПДР — краще покажіть на власному прикладі під час прогулянки та коментуйте кожну дію. Закріпіть на одязі своїх дітей світловідбивальні елементи — це зробить їх помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості.

Правила 5. Виховуйте власним прикладом. Головне правило безпеки навколо дитини: безпечний дорослий. Тому дотримуйтесь ПДР завжди, а також — дійте згідно з інструкціями при відключенні світла чи повітряній тривозі. Чому це потрібно? Дитина має відчувати себе частиною родинного колективу, де від кожного вимагається дотримуватися правил і умов,  де всі чесні та відкриті. Тоді їхнє виконання вона буде сприймати одночасно і як гру, і як необхідність.

  

© 2024. ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ